1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
never [62]
2 years ago
5

What is the slope of the line that passes through the points (-5, 8)(−5,8) and (-11, 8) ?(−11,8)? Write your answer in simplest

form.
Mathematics
1 answer:
zhuklara [117]2 years ago
7 0

Answer:

0/6

Step-by-step explanation:

You might be interested in
You purchase a painting for 9,000 that has an appreciation rate of 12%. What is the growth
Alenkinab [10]

Answer:

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
HELLP PLEASE IT DUE AT MIDNIGHT TONIGHT
marissa [1.9K]
The answer is √3. This is because √3 is already an irrational number and if you multiply it but either -5/9 or add it by 4, the product or sum will not terminate, nor repeat, or is able to turn in to a fraction
8 0
3 years ago
WILL MARK YOU BRAINLIEST HELP WITH BOTH IF YOU CAN
Anna71 [15]

Answer:

10) 51°

11) 152

Step-by-step explanation:

10) 42 + 9 = 51

11) 45(3.5) + 22(-.25) = 157.5 - 5.5 = 152

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Expand & simplify: (x - 5)(x + 2)
Serjik [45]

Answer:

( x - 5 )( x + 2 )

= x² + 2x - 5x - 10

= x² - 3x - 10

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
You deposit $1200 in an account. The account earns $120 simple
iVinArrow [24]

We have to find the unit rate, so we have to divide what you earned in interest by the amount of months.

120/8=15

So you earn $15 per month

---

sorry if this doesn't help

7 0
3 years ago
Other questions:
  • A football field has the shape of a rectangle with dimensions of 300 feet long and 160 feet wide. If a fan was to run diagonally
    12·2 answers
  • How does understanding place value help you to subtract across zeros
    8·1 answer
  • At the supermarket , 6 mangoes cost 6.12
    11·2 answers
  • Jade has 3 bags of apples. There are 6 apples in each bag. How many apples does she have?
    11·2 answers
  • Drag the tiles to the correct boxes to complete the pairs.
    6·1 answer
  • Help me svsuushsjsjsjshshsjsjjsjsjebdbz pls
    13·1 answer
  • The cost of 3 scarves is $72.75. What is the unit price?
    15·1 answer
  • Chris completed 20% of a 50 page reading assignment. How many pages did he read?
    9·2 answers
  • Taylor is buying a new flashlight. He can choose from red, blue, and silver flashlights that come in both a large size and a sma
    8·1 answer
  • Shane earns $3 for completing a chore (c) and $2 for completeing his homework (h). In a week, he earns $24 by completing a total
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!