1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Georgia [21]
3 years ago
11

How can you find 72-25? circle all the correct answers

Mathematics
2 answers:
Delvig [45]3 years ago
5 0

Answer:

eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Step-by-step explanation:

Serggg [28]3 years ago
3 0
You can find it by doing out the math and the equation
You might be interested in
Please delete my question?
professor190 [17]

Answer:

Yes

Step-by-step explanation:

This is a Brainly worker and we are doing everything we can to delete it

7 0
1 year ago
Your help would be appreciated
Schach [20]

Answer:

I think its the 1st one, but I'm not sure

8 0
3 years ago
Find the solution to the system of linear equations.
natali 33 [55]

Answer:

     x = -1          y = 2

Step-by-step explanation:

Notice that the coefficients of x are opposites of each other.  That makes the problem so much easier to solve.  All you have  to do is add the two equations and the x terms will be eliminated.

2x - 4y = -10

<u>-2x - y = 0</u>

    - 5y = -10

        y = 2        Substitute y = 2 into the first equation.  2x - 4(2) = -10

                                                                                          2x - 8 = -10

                                                                                               2x = -2

                                                                                                 x = -1

It is always a good idea to check your results into the equations to see if they satisfy the equations.

<u>    </u>

6 0
2 years ago
Statistics question- what dose needs to show mean
horrorfan [7]

Answer:

Idk

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Mr de guzman bought 7 1/2 of meat.He used 2 3/4 for afritada,3 1/8 kg for menudo and the rest for pochero.How many kilograms of
nasty-shy [4]

Answer:

hola puto

Step-by-step explanation:

bggyyhh yyesws kihtwrqas bts23e4gyhun

7 0
3 years ago
Other questions:
  • What is the length of MN?
    13·2 answers
  • Click an item in the list or group of pictures at the bottom of the problem and, holding the button down, drag it into the corre
    12·1 answer
  • 7) 56?<br><br>O A 6<br>O B. 7<br>O c. 8<br>OD. 9​
    8·2 answers
  • The amount of money Monica earns is represented by the following variable expression 2.9( 7s + 7) Enter the amount of money Moni
    11·1 answer
  • Which measure of central tendency is the value that appears most often in a set of data?
    12·2 answers
  • Deon takes classes at both Westside Community College and Pinewood Community College. At Westside, class fees are $98 per credit
    11·1 answer
  • Please help. I’ll mark you as brainliest if correct!
    14·1 answer
  • Ceramic tiles sell for $13.08 for a box of 12 tiles. Find the price per tile.
    5·1 answer
  • What is the unit rate for a 13 ounce box of cereal that costs $3.99
    7·1 answer
  • CAN SOMEONE PLEASE HELP ME
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!