1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Dafna1 [17]
2 years ago
10

Work out whats 2f-4g

Mathematics
1 answer:
choli [55]2 years ago
8 0

Step-by-step explanation:

I hope this helps. good luck

You might be interested in
6th grade math help me please ! :))
polet [3.4K]

Cost of 32 ounces yoghurt = $1.62

Cost of 1 ounce = $1.62/32 = $0.05 (approx)

3 0
3 years ago
Sam bought a kite that he could do stunts with for $52. If he
seraphim [82]

Answer:

8.5%

Step-by-step explanation:

8.50% of 52= 4.42

5 0
3 years ago
What is the difference, in hours and minutes, between these times?
solmaris [256]

Answer:

a)3hours and 15mins

b)3hours and 10mins

c)2hours and 20mins

d)8hours and 40mins

3 0
2 years ago
Taylor tried to solve an equation step by step.
polet [3.4K]
B: step 2
You need to multiply the 7 with the 4.5
3 0
3 years ago
What is the shape of a
Delvig [45]

Answer:

B) Triangle.

Step-by-step explanation:

If you find a cross section <em>PARALLEL</em> to the base, it is the same shape as the base.

If you find a cross section <em>PERPENDICULAR</em> to the base, it is the same shape as the face.

In this case, the cross section will be the same shape as the pyramid's faces, which are triangles.

4 0
3 years ago
Other questions:
  • Multiply these binomials, (x+2) and (3x-4)
    8·1 answer
  • Pleas echeck if i am correct
    10·1 answer
  • What is 27 decreased by 32%
    5·1 answer
  • Evaluate the expression for x=5 and z = 4 2xz-3x
    5·1 answer
  • Akash's website has been getting more popular, primarily through word-of-mouth advertising. Each month, he sees a 5% increase in
    13·1 answer
  • Write an inequality relating WZ and WA
    15·1 answer
  • How do you do this problem: Find the simple interest when $6,000 is deposited at an interest rate of 3% for 4 years.
    9·1 answer
  • What is the rate in miles per gallon: gallons used: miles; 28 628.4 39 947.7 42 1020.6
    8·1 answer
  • Jeff can paint 28 square feet every 15 minutes. Angela can paint 115 square feet every hour. Who can paint faster, and by how ma
    10·1 answer
  • What is -11 + 3(b + 5) = 7​
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!