Step-by-step explanation:




Therefore, N = 1
hope it helps don't forget to like and mark me down
Answer: the answer is c) $.45
Step-by-step explanation: to find out how much per ounce, you need to divide the price by the quantity. so 10.80/24=.45
Answer:
Step-by-step explanation:
Angle E is (7x+27) because it is corresponding.
So, 7x+27+15x-5=180 (angle on a straight line is 180 degrees
22x+22=180
22x=158
x= 158/22 = 7.18'
Answer:
Step-by-step explanation:

= 105.57
= 105.6 cm²
Answer:
5026*10^-5
Step-by-step explanation: