Answer:
D
Step-by-step explanation:
5 ounces is on the 3rd point up.
Each ounce costs $30, so 5 ounces costs $150. Divide it into 3.
23
19=x-4
x=23
x = 5
10 * 7 = x * 14
10 * 7 = 70
14 * x = 14x
14x = 70
divide each side by 14
14x / 14 = x
70 / 14 = 5
we're left with x = 5
A=8.6
b Base 4.3
h Height 2.0
Thus: 2*4.3 = 8.6