1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Masja [62]
2 years ago
5

How many 2/3s are in 1

Mathematics
1 answer:
Lisa [10]2 years ago
6 0

Answer:

1

Step-by-step explanation:

you cant fit more than one 2/3's in 1

You might be interested in
Is (31*sqrt(5))/sqrt(65) = 31*sqrt(5/65) ? I'm still new to all this sqrt-ing stuff
sweet [91]
Yes, it is.
(31√5) / √65=31√(5/65)

Answer: yes, it is.


3 0
3 years ago
Please answer this correctly
gavmur [86]

Answer:

$17.57

Step-by-step explanation:

well she wants to buy 3 1/2 so you make it improper to, 7/2 so then you make the price of the rainbow paper scrap a fraction, so thatll be 5.02, 502/100, then multiply,

7/2x502/100

3.5x5.02

$17.57


8 0
3 years ago
HELLLLP WILL GET F AND FAIL 5TH GRADE IF INCORRECT!!!!! 15 PTS!!!
Lelechka [254]

Answer:

1 1/8 or 9/8

Step-by-step explanation:

5 1/2-4 3/8= 1/ 1/8

3 0
3 years ago
PLEASE HELP 10 POINTS
Whitepunk [10]

Complementary means sum = 90, so 90-57 to get the other angle at 23 degrees

Supplementary means sum = 180, so 180-52 to get the other angle at 128 degrees

8 0
3 years ago
Solve and check 2x-1 + 8 =6
Nesterboy [21]

Answer:

x=-1/2

Step-by-step explanation:

Solving

2x-1+8=6

2x+7=6

2x=6-7

2x=-1

x=-1/2

Checking

put x=-1/2 in equation

LHS 2(-1/2)-1+8

=-1-1+8

=8-2

=6

RHS =6

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • I’m only 10 so don’t judge but please help me is this less or higher or lower
    11·1 answer
  • Dario buys applesauce for a family reunion. He needs 23 cups, and he buys them in packs of 6. How many packs does Dario need?
    5·1 answer
  • The pears from one tree at Olivias Orchard fill 14 baskets. If there are 12 pear trees in one row and there are a total of 48 ro
    6·1 answer
  • What is -102.75÷-3 right answers only
    10·2 answers
  • The Ideal selling price for a certain car is $26,000. The make a good deal app indicates that local prices could vary by 6 perce
    7·1 answer
  • What is the unit price of 12 gallons of gasoline that costs $39.48 ?
    5·1 answer
  • Which statement is true?
    14·2 answers
  • There are 320 students<br> 36 more boys than girls<br> work out the fraction of boys to girls
    6·2 answers
  • The price of an item has been reduced by $2.18. The new sale price is $36.64. What was the original price?
    12·2 answers
  • Considering only the values of β for which (1+cosβ)(1−cosβ)sinβ is defined, which of the following expressions is equivalent to
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!