Step-by-step explanation:
To graph them, sub 2 random x/y numbers and find the corresponding coordinates then plot these 2 points on the axes then connect to form a straight line :)
Topic: coordinate geometry
If you like to venture further, feel free to check out my insta (learntionary). It would be best if you could give it a follow. I'll be constantly posting math tips and notes! Thanks!
Answer:
Where are the graph options??? lol
Step-by-step explanation:
Answer:
$1.90 approx
Step-by-step explanation:
Given data
Amount paid= $74.94
Amount of gallons= 201/5 gallons of gas
= 201/5
=40.2 gallons
let us find the unit cost per gallons
Unit cost per gallon is = 74.94/40.2
Unit cost per gallon=$1.86
The price of gas is $1.90 approx
Answer:
200
i just know its 200 no explanation
Answer:
A function is a process or a relation that associates each element x of a set X, the domain of the function, to a single element y of another set Y (possibly the same set), the codomain of the function.
Step-by-step explanation:
hope this helps