Answer:
hurry
Step-by-step explanation:
Answer:
4 hours of rental
Step-by-step explanation:
y1 = 20 + 13.5x
y2 = 6 + 17x
20 + 13.5x = 6 + 17x
20 - 6 = 17x - 13.5x
14 = 3.5x
x = 4
Costs y1 and y2 are equal on renting for 4 hours
It is 1 because a penny is worth 1 cent.
Based on the given scenario above wherein the quality control analyst just inspects the first 100 items produced that day in order to avoid staying after work, the sampling method that she used is the CONVENIENCE SAMPLING METHOD. Hope this helps.
Answer:
2.8÷4
Step-by-step explanation:
if 2.8 is the 4th lap, you have to divide it by 4 to get the 1st lap.