1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
morpeh [17]
2 years ago
14

Need a lil help plz and thank you

Mathematics
1 answer:
Tpy6a [65]2 years ago
8 0

Answer:

draw line to left  without including -6

Step-by-step explanation:

all answers to x must be less than -6

You might be interested in
What is the sum of Negative 8 + 6?
Pavlova-9 [17]

Answer:

-14 or -2

Step-by-step explanation:

-8+-6= -14

-8+6 = -2

7 0
3 years ago
To the nearest tenth, what is the distance between the point (10, -11) and (-1, -5)
Eva8 [605]

Answer:

The distance will be in centimeters

Step-by-step explanation:

You will do the multiply and subtract

5 0
3 years ago
Study the diagram of circle C, where two chords, AB and DE, are equidistant from the center.
irina [24]

The answer to what is the length of AB and the correct value is 20

I got a 100% on test

7 0
3 years ago
The sum of a + b is an odd number if
Grace [21]

Answer:

a is an even number and b is an odd number

Step-by-step explanation:

if a is even and b is even then the sum would be even ex.10+6=16. I'd a and b are both odd the sum would be even ex. 13+9=22. one has to be odd and one has to be even for the sum to be odd ex. 5+4=9

8 0
3 years ago
Plz help me-7.1(z-1.1)
Elena-2011 [213]

Answer:

<h2>-7.1z +7.81</h2>

Step by step explanation:

- 7.1(z - 1.1)

Multiply each term in paranthesis by -7.1

- 7.1 \times z - 7.1 \times ( - 1.1)

Multiply:

-7.1z + 7.81

Hope this helps...

Good luck on your assignment..

6 0
3 years ago
Other questions:
  • Rylee knows that the area for the face painting station is 166 square feet. She knows that the length of the rectangular area is
    14·1 answer
  • A 16 ounce package of cereal cost $4.00?what is the unit cost
    7·2 answers
  • Kendra has $6.00 in dimes and quarters. If she has 2 times as many quarters as dimes, how many of each coin does she have?
    5·2 answers
  • Just need help finding X and Y
    8·1 answer
  • Help please!!! i need it by 2:00 today. i will give brainliest
    12·1 answer
  • Which function is shown in the graph?
    9·1 answer
  • At a baseball game, Henry bought 5 hotdogs and 3 bags of chips for $14.82. Scott bought 7 hotdogs and 6 bags of chips for $22.89
    13·1 answer
  • 5. Refer to the figure shown. Determine the measure of
    10·1 answer
  • If f(x)=2x+1 and g(x)=x-3, find f(g(f(x)))
    6·2 answers
  • Answer the following questions about the given net.
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!