1. 2.00/64=3.125 cents per oz
2. 7.50/256=2.930 cents per oz.
3. The best deal is at the whole sale
Answer:
Step-by-step explanation:
2x =6.5
To find the value of x, divide both sides by 2 so you will have 1x.
x = 3.25
Answer:
All 4 of them
Step-by-step explanation:
Tell me if I'm wrong
percent discount = (discount)/ original * 100
= (20)/250 * 100
=.08*100
= 8 percent
He got an 8 percent discount
Answer:
3 numbers
Step-by-step explanation: