1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
bonufazy [111]
3 years ago
13

Find a rational number that is between 9.5 and 9.7

Mathematics
2 answers:
kodGreya [7K]3 years ago
5 0

9.5000032 i think i'm not sure

Luba_88 [7]3 years ago
3 0
9.5000032 is one such number
You might be interested in
Select the statement that describes this expression: 6 x (34,937 + 412)
alexgriva [62]

Answer:

The answer is C!!! blah blah blah 20 characters long

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
The difference between 3.6 and a number is 2.95, as shown below. What number should go in the box to complete the subtraction pr
yulyashka [42]
The answer is going to be .65 because 
1)You subtract 2.95 from 3.6
=3.6-2.95=.65 
2)You add 2.95+.65
=3.6
4 0
3 years ago
What is the expression in radical form?
garri49 [273]

Answer:

\sqrt[5]{25x^{2}y^{4}z^{6} }

Step-by-step explanation:

going to the 2/5 power is the the fifth root of a square. For fraction exponents going into radical form use the denominator as you root of and use the numerator as the exponent of the rest making sure to multiply any other exponents by that number and when there is no exponent treat it as having an exponent of one for the multiplying.  

8 0
3 years ago
4567 divided by 13 please <br> help
katrin2010 [14]
351.3 you can use calculators you know lol
6 0
3 years ago
Find the HCF of<br> x^2y and x
3241004551 [841]

The highest common factor of x^2 y and x is \boxed{x}

6 0
2 years ago
Other questions:
  • How many students were reading during study time?
    10·1 answer
  • what is a better buy, an 18 ounce jar of jelly that costs $1.99 or a 24 once jar of jelly that costs $2.99 why?
    9·1 answer
  • 3(x+10)=2(2x+16) help please &amp; thank you
    7·1 answer
  • to make punch Julia part 1 quart 3 cups of ginger ale into a bowl and then added twice as much fruit juice how much punch did sh
    6·1 answer
  • Marcus bought a shirt that was $10. the tax was 7%. what was the total price with tax.
    8·2 answers
  • PLS HELP I NEED IT FAST
    10·1 answer
  • Three dock workers load 240 crates equally onto 8 ships. How many crates are loaded onto each ship?
    11·1 answer
  • My dads generation had wonder woman while our genration has to wonder if its a women.
    5·2 answers
  • Please answer the question correctly with factual information for brainliest.
    10·2 answers
  • Which describes a transformation using rotation?
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!