1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
LuckyWell [14K]
2 years ago
9

Due at 11:59 PLS HELP

Mathematics
1 answer:
Lelechka [254]2 years ago
8 0
The answer is the last one
You might be interested in
The frequency (F) and length (L) of a wave are related by the following formula: F x L = 3.0 x 10^10. Consider that the waveleng
Ede4ka [16]
F x L = 3x10^10
L = 1x10^-11
F= 3x10^10 / 1x10^-11 = 3x10^21 unit

5 0
3 years ago
Is 0.343434 an irrational or rational?
Yuki888 [10]

Answer:

irrational

Step-by-step explanation:

a rational number is always a whole number

8 0
3 years ago
Quick help if you can thanks
leva [86]
D...........................
4 0
2 years ago
Michael buys a dozen donuts for his friends for $6 what is the unit rate
katovenus [111]

Answer:

6 dollars per dozen

Step-by-step explanation:

This is a fraction equal to

6 dollars ÷ 1 dozen

We want a unit rate where

1 is in the denominator,

so we divide top and bottom by 1

6 dollars ÷ 1

1 dozen ÷ 1

=  

6 dollars

1 dozen

=  

6 dollars

dozen

= 6 dollars per dozen

7 0
3 years ago
If the Federal Reserve sets the reserve rate to 5%, what is the resulting money
sesenic [268]

Answer:

To get this answer you’d just divide 5% by 100, and you’d get 0.05. I hope this helps!

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Other questions:
  • How many crew members in all were in Expeditions 1 through 6?-in mathematics book page 6-7
    14·1 answer
  • If {X)= x-9 and d(x) = x + 3, what is the domain of (cd)(x)?​
    11·1 answer
  • Please help me to solve
    6·1 answer
  • Nasser is following this recipe to make flapjacks.
    12·1 answer
  • Which expression is equivalent to 4{12 + 5} + 3?
    7·1 answer
  • Desmond sells two different types of homemade juices.
    6·1 answer
  • MATHHHHHHHHHHHHHH HELP
    6·2 answers
  • Plz, Help!! I will give all my points
    14·2 answers
  • What is 1/4 of 16 ………?????
    14·1 answer
  • Evaluate for x = 3 and y = 4: x^-2y^2 / x^0y^3
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!