Answer:
96
Step-by-step explanation:
4x4x6=96
hope this helps
Answer:
In a year she will pay $900
The cost of the installation and a month would be $225
The cost of a year and installation would be $1,080
Step-by-step explanation:
</3 PureBeauty
Step-by-step explanation:
its 60
Answer:
1.1.1- Michael has 200 lovebirds in total
1.1.2- There are 40 birds in each cage
1.1.3- 120/80 = 3/2
Step-by-step explanation:
120+80=200
200÷5=40
120÷40=3, 80÷40=2
Answer:
D. $0.05
Step-by-step explanation:
Don't worry! I'll help you through it.
So we just have to find the unit rate (price) per apple.
$4 divided by 5lbs bag = $0.80 so, The 1st bag is $0.80 an apple.
$6 bag divided by 8lb = $0.75 an apple.
Now, simply subtract
0.80
-0.75
0.05
So your answer is D, $0.05
Have a great day!
~PumpkinSpice1