1. -2
2. 4
Is the answers to the following questions
Answer:
£5.04
Step-by-step explanation:
Let's first find the unit cost.
£3.60/2.5kg = £1.44/kg
To find out how much money 3.5kg of apples costs, we simply need to multiply the unit price by 3.5.
£1.44/kg * 3.5kg = £5.04.
Idk I’m not that very smart
Answer:
12
Step-by-step explanation:
percent X money / 100=
60 X 20 / 100=12
If a₁ = 5 and
, then
a₂ = a₁ - 3 = 5 - 3 = 2
a₃ = a₂ - 3 = 2 - 3 = -1
a₄ = a₃ - 3 = -1 - 3 = -4
a₅ = a₄ - 3 = -4 - 3 = -7
a₆ = a₅ - 3 = -7 - 3 = -10