Answer:
Step-by-step explanation:
The total they want to raise is $2,400 if that is what you're asking?
<u>Answer:</u>
g (h (x) ) = 5/8
<u>Step-by-step explanation:</u>
We are given the following two functions and we are to find the value of
:


Firstly, we need to find the function :

Now substituting the value
in it:

g (h (x) ) = 5/8
Answer: $0.20
Step-by-step explanation:
There are 16 ounces in 1 pound, so divide $3.20 by 16 to get the price of dollars/ounce
3.20/16 = $0.20/ounce
Answer:
the big good
explaination:
big Lotta whole much good