Thank you For Posting This Question And Here Is How To Find The Answer:
X is the Original Cost
8% is the Tax Rate
0.08x is the Amount You Pay In Tax
So the Answer is B!
Answer:
$13.14
Step-by-step explanation:
60 mi/1 hour = x mi/1.5 hours
x = 90 mi to drive to work
25 mi/1 gallon = 90 mi/y gallons
y = 3.6 gallons to get to work
$3.65/1 gallon = $z/3.6 gallons
z = $13.14
Two vertical angles are formed. These angles are also equal to each other.
Answer:
6
Step-by-step explanation:
<h2>Answer: Step-by-step explanation: 40 multiply by 8=320 divided by 100=3.</h2>