Answer:
(-7,-4)
Step-by-step explanation:
hope this helps bro
Answer:
5
ALL SIDES MUST BE THE SAME
Answer:
2670
Step-by-step explanation:
4500/300 = 15
178*15=2670
Answer:
Answer is 3
Step-by-step explanation:
x/3-2x/1+3 =x-3/5
x/3-x/3 = x-3/5
0=x-3/5
0=x-3
3=x
sothat, x = 3 ans
Answer:
To find the cost per yard, divide the cost by the amount:
p: 6.25 / 6.5 = 0.96 --> The cost per yard is $0.96
r: 3 /4 = 0.75 --> The cost per yard is $0.75
b: 8.1 /8.5 = 0.95 --> The cost per yard is $0.95
s: 7.2 / 6 = 1.2 --> The cost per yard is $1.20
In order from cheapest to most expensive:
Red
Brown
Purple
Silver