1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
VMariaS [17]
3 years ago
6

How many different arrangements of 3 letters can be formed if the first letter must be w or k​ (repeats of letters are​ allowed)

?
Mathematics
1 answer:
Wewaii [24]3 years ago
6 0

Answer:6


Step-by-step explanation:


You might be interested in
Please help will give brainliest
Ivanshal [37]
The answer will be A
5 0
3 years ago
Using the triangle below, set up and solve an equation in order to find the value of x.
Colt1911 [192]

Answer:

90+15x+8x-2=180

Step-by-step explanation:

answer is 4

have a great day love!

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Arelli uses 8.4 pints of blue paint and white paint to paint her bedroom walls. 3 4 of this amount is blue paint, and the rest i
Rina8888 [55]

Answer: 2.1 Pints

Step-by-step explanation:

Given

Areli uses 8.4 Pints of blue and White Paint

If the three-fourth is blue paint i.e.

\Rightarrow 8.4\times \dfrac{3}{4}=6.3\ \text{Pints}

The remaining one-fourth is White Paint i.e.

\Rightarrow 8.4\times \dfrac{1}{4}=2.1\ \text{Pints}

5 0
2 years ago
Kiesha can install a fence in 3 days. Robert can install the same fence in 8 days. How long, in days,
tankabanditka [31]

Answer:

5.5 days

Step-by-step explanation:

you need to find the average between them so add them up and divide by 2.

4 0
3 years ago
The two amino acids animated above ​
andrew-mc [135]

Answer:

its peptide bond and water

Step-by-step explanation:

Two amino acids animated above are joined together by a PEPTIDE BOND and a form of a molecule of WATER in the process. Hope this helps Mate :)

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 2000 tickets were sold in an exhibition on Saturday. The cost of an adult ticket is $4 and a child’s ticket is $2. The total amo
    9·1 answer
  • HELP WITH 20 PLEASE!
    13·1 answer
  • Terrence has 24 eggs to divide into equal groups. What are all the possible numbers of eggs that Terence could put in each group
    8·1 answer
  • If x + 12 ≤ 5 − y and 5 − y ≤ 2(x − 3), then which statement is true? A. x + 12 ≤ 2(5 − y) B. x + 12 ≤ 2x − 3 C. x + 12 ≤ 2(x −
    9·2 answers
  • Kayden is a stunt driver. One time, during a gig where she escaped from a building about to explode(!), she drove at a constant
    12·1 answer
  • You are rolling a 6-sided number cube with the
    12·2 answers
  • 20 Points! if pencils cost $2.40 for twelve, what is the unit price per pencil?<br>​
    14·1 answer
  • FAST PLEASE!! Emma weighs half as much as Sonya. Sonya weighs 120 pounds. How much
    13·1 answer
  • How do you Solve 2v−6v+7v=15.
    5·1 answer
  • (HELP ASAP!!)
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!