1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Andreyy89
2 years ago
11

Please help i’ll mark you as brainliest! :)

Mathematics
2 answers:
svp [43]2 years ago
7 0

Answer: this question is simple. Just multiply by four.

y=2 when x is 4

y=3 when x is 8

y=4 when x is 12

and so on

chubhunter [2.5K]2 years ago
4 0

Answer:

above is the solution to the question

You might be interested in
What is m&lt;15 ? <br> A. 80 <br> B. 70 <br> C. 100<br> D. 110
Marrrta [24]

Step-by-step explanation:

Your maths problem

<

1

5

?

.

8

0

.

7

0

.

1

0

0

.

1

1

0

7 0
2 years ago
X and y intercepts please
disa [49]
X intercept- 3.5
y intercept- 2.5
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Arnold is planning on painting a mural. Before painting the mural, Arnold painted the picture on a paper that is 5 inches wide a
Finger [1]

Answer: Mural height: 22ft and the Mural width is 10ft

Step-by-step explanation: I took the test and got it wrong, but they told me the correct answers after I took the test. (I got to K-12) Proof:

5 0
3 years ago
Help please for homework
krek1111 [17]
4 + 3m and 2x + 3y. Sum means addition
5 0
3 years ago
What is the domain and range of this map?
uranmaximum [27]

The domain and the range is [-6 to +inf)


7 0
3 years ago
Other questions:
  • Is 3x-5+y=2y-4 linear if so write the equation in standard form and give the values of A B and C
    10·1 answer
  • How are the values of the eights related in 880?
    5·1 answer
  • During the breaststroke competitions of a recent olympics,Nelson diebel swam 100 meters in 62 seconds,and Mike bower man swam 20
    5·1 answer
  • Which equation show you how to find 16-9
    5·1 answer
  • Work out the balance for £2400 invested for 10 years at a 5% per annum.
    6·1 answer
  • 88 students for 4 classes<br> what is the unit rate?
    11·2 answers
  • what it the better value for the money, $8.99 for a package of 8 cold remedy capsules or $2.25 for 2 capsules​
    8·1 answer
  • Using the number line above, select the number that would be the opposite of Point T.
    13·1 answer
  • PLSSS HELP IF YOU TURLY KNOW THISS
    6·2 answers
  • 7
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!