63/80 x 100 = 78.8%
You divide normally but multiply by 100 (moving the decimal over two places).
Answer:
<em>☆</em><em><</em><em> </em><em><u>《</u></em><em><u>HOPE IT WILL HELP YOU</u></em><em>》</em><em>></em><em>☆</em>
Step-by-step explanation:
Y=1.5x+2
<h3>
<em><u>(</u></em><em><u>x</u></em><em><u>=</u></em><em><u>1</u></em><em><u>)</u></em></h3>
y=1.5 (1) +2
y=1.5+2
y=3.5
<h3>
<em><u>(</u></em><em><u>x</u></em><em><u>=</u></em><em><u>2</u></em><em><u>)</u></em></h3>
y=1.5(2)+2
y=3+2
y=5
<h3>
<em><u>(</u></em><em><u>x</u></em><em><u>=</u></em><em><u>3</u></em><em><u>)</u></em></h3>
y=1.5 (3)+2
y=4.5+2
y=6.5
<h3>(x=4)</h3>
y=1.5 (4)+2
y=6+2
y=8
<h3>
<em><u>(</u></em><em><u>x</u></em><em><u>=</u></em><em><u>5</u></em><em><u>)</u></em></h3>
y=1.5 (5)+2
y=7.5+2
y=9.5
<h2>
<em><u>please</u></em><em><u> </u></em><em><u>mark my ans as BRAIN</u></em><em><u> </u></em><em><u>LIST</u></em></h2>
Answer:

Step-by-step explanation:
1) Remove parentheses.

2) Regroup terms.

Answer 6 dollars and 52 cents
Step-by-step explanation: 6 1/4 = (6.25)
40.75/6.25 = 6.52 per unit price
Answer:
I think it’s 28.3
Step-by-step explanation:
Sorry If I’m wrong