1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Lemur [1.5K]
2 years ago
11

The quiz grades for ten students were used to make the box plot shown above. Which of the following is the median quiz grade?

Mathematics
2 answers:
coldgirl [10]2 years ago
7 0

Answer:

81

Step-by-step explanation:

enot [183]2 years ago
7 0

Answer:

81

Step-by-step explanation:

You might be interested in
What is 63/80 as a percent?
Romashka [77]
63/80 x 100 = 78.8%

You divide normally but multiply by 100 (moving the decimal over two places).
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find 5 solutions to the question.<br><br> Y=-1.5x+2
Black_prince [1.1K]

Answer:

<em>☆</em><em><</em><em> </em><em><u>《</u></em><em><u>HOPE IT WILL HELP YOU</u></em><em>》</em><em>></em><em>☆</em>

Step-by-step explanation:

Y=1.5x+2

<h3><em><u>(</u></em><em><u>x</u></em><em><u>=</u></em><em><u>1</u></em><em><u>)</u></em></h3>

y=1.5 (1) +2

y=1.5+2

y=3.5

<h3><em><u>(</u></em><em><u>x</u></em><em><u>=</u></em><em><u>2</u></em><em><u>)</u></em></h3>

y=1.5(2)+2

y=3+2

y=5

<h3><em><u>(</u></em><em><u>x</u></em><em><u>=</u></em><em><u>3</u></em><em><u>)</u></em></h3>

y=1.5 (3)+2

y=4.5+2

y=6.5

<h3>(x=4)</h3>

y=1.5 (4)+2

y=6+2

y=8

<h3><em><u>(</u></em><em><u>x</u></em><em><u>=</u></em><em><u>5</u></em><em><u>)</u></em></h3>

y=1.5 (5)+2

y=7.5+2

y=9.5

<h2><em><u>please</u></em><em><u> </u></em><em><u>mark my ans as BRAIN</u></em><em><u> </u></em><em><u>LIST</u></em></h2>
3 0
3 years ago
Simplify.<br><br> (fg2)4<br><br> Can you please help me? I'm stuck on this question
Natasha2012 [34]

Answer:

4fg^{2}

Step-by-step explanation:

1) Remove parentheses.

fg^{2} *4

2) Regroup terms.

4fg^{2}

5 0
2 years ago
If 6 1/4 of potatoes cost 40.75 how much would one pound cost
Darya [45]

Answer 6 dollars and 52 cents

Step-by-step explanation: 6 1/4 = (6.25)

40.75/6.25 = 6.52 per unit price

6 0
3 years ago
Can someone plz help me with this one problem pls I really need to get to and 85 !!
leonid [27]

Answer:

I think it’s  28.3

Step-by-step explanation:

Sorry If I’m wrong

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • PLEASE HELP ITS A PICTURE!!!!!!!!!!!!!!!
    5·2 answers
  • Which linear equations does the graph show the solution to select all that apply
    5·1 answer
  • What is the distance between points A and B?
    11·2 answers
  • The distance between Johannesburg and Cape town is 1682km. If it took the bus 19:28 min to arrive at its destination calculate t
    6·2 answers
  • NO LINKSS!! HELPP ME PLS IM TRYING TO GRADUATE PLSS HELP MEE Write the slope-intercept inequality for the graph below. If necess
    8·1 answer
  • Of the volume of a cube is 64cm^2 find its length​
    6·2 answers
  • Dan made $5.38 for a half hour of work. At Dan's current rate of pay, how much would Dan make for 8 hours of work?
    11·2 answers
  • Help me please ASAP<br><br>- do not put any fake answers.... ty:)))<br><br>​
    8·1 answer
  • Fabric is on sale for these prices: orange, $3 per yard; blue, $4 per yard; yellow, $2.50 per yard; and white $1.50 per yard. Ir
    7·1 answer
  • An object is dropped from 39 feet below the tip of the pinnacle atop a ​715-ft tall building. The height of the object after sec
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!