1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
djyliett [7]
2 years ago
11

Question 6(Multiple Choice Worth 5 points)

Mathematics
1 answer:
USPshnik [31]2 years ago
6 0

Answer:

40 ft

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Ellie practices piano 2/3 h per day, several days each week. She practiced piano 32 2/3 hours during the summer.
Wewaii [24]

Answer:

2/3 *d = 32 2/3

Step-by-step explanation:

because its 2/3 per day per = *

7 0
3 years ago
In parallelogram PQRS, find the value of angle SPR if angle RSP is 75° and angle PRS is 39°.
Mazyrski [523]
The two angles given are two angles of a triangle, so the third angle must be:

SPR=180-RSP-PRS

SPR=66°
4 0
3 years ago
⭐️⭐️ILL MAKE YOU BRAINLIEST⭐️⭐️<br><br> Simplify <br> 4<br> —<br> 1<br> —<br> 5
Sonja [21]

Answer:

idk 3 maybeeed im in 3rd grade idk

5 0
3 years ago
Each big square is cut into 3 parts to represent multiplying by one-third. The number of small shaded squares in the circled par
sammy [17]

Answer:the answer is 5/9

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
How can multiplying and dividing help us in real life​
Taya2010 [7]

Answer:

By helping with money and answers

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is the solution to the equation? 4 + 3s – 9s = 22 A. s = –3 B. s = –1.5 C. s = 1.5 D. S= 4 2/3=
    10·2 answers
  • Solve the given system by graphing. Check your answer.<br> ( x+y =6<br> y =x-2
    11·1 answer
  • you and your friends go to the fair and spend $35 on 10 hot dogs and 5 drinks if the concession stand is advertising seven hot d
    14·1 answer
  • Write the equation in slope-intercept form. What are the slope and y-intercept?<br> -10x +11y = -6
    15·1 answer
  • Dylan buys 3.2 pounds of grapes for $2.56. What is the price per pound of the grape.
    5·1 answer
  • Helppppp, I don’t knowwww
    11·1 answer
  • Ross has a board that is 12 feet long. He needs to cut the board into equal pieces that are 1/2 feet long. How many pieces can s
    6·2 answers
  • Find the simple interest paid to the nearest cent for each principal, interest
    13·1 answer
  • What can you determine from the tape diagram
    9·1 answer
  • Choose the function that correctly identifies the transformation of f(x) = x2 shifted four units right and seven units down.
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!