Answer:
a - about 3 packs cause you have to round up
b - $50.76
Step-by-step explanation:
First you divide 42 and 18.
42/18=2.33
You have to round up cause you can't have half of a pack, you can't just buy half of a pack.
So, it is rounded to 3 packs.
Next you have to multiply the number of packs and the cost of each pack of water bottles.
16.92*3=$50.76
a - you have to buy 3 packs
b - the total cost is $50.76
Answer:
-9/4
Step-by-step explanation:
putting these to y/x form it is 9/-10 and -9/-6 which has a difference of -9/4 (hopefully this is correct-)
Ou should not increase to more than 12 miles next week<span>; ... </span>25 miles<span> a </span>week<span>, usually a 7 </span>milerun<span> ... before I </span>run<span> a half. Using that method</span>
Hello :
f(6) =2(6)² +<span>√(6-2) = 72 +2 =74</span>
-1/12 - (-11/12) would change into -1/12 + 11/12 because a double negative (bold print) would become a positive. The answer to the new problem would be 10/12 or 5/6 (depending on if it says to simplify).