1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
erastova [34]
3 years ago
5

3. 03 MC

Mathematics
1 answer:
timama [110]3 years ago
8 0

Answer: a lower credit score

Step-by-step explanation:

You might be interested in
What is the measurement of
goldfiish [28.3K]

Answer:

60

Step-by-step explanation:

All the sides are equal, which makes it an equilateral triangle.

That means all the angles are equal

180/3 = 60

Angle A is 60 degrees

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Solve the inequality x^2-4x-7<0
ANEK [815]

Answer:

Inequality Form:

2 − √ 11 < x < 2 + √ 11

Interval Notation:

( 2 − √ 11 , 2 + √ 11 )

Step-by-step explanation:

Solve the inequality for  x  by finding  a ,  b , and  c  of the quadratic then applying the quadratic formula.

8 0
3 years ago
Cos(7π/6)= a. 1/2 b.-1/2 c.√3/2 d.-√3/2 Help please?
olga nikolaevna [1]

Answer:

D. -√3/2

Step-by-step explanation:

Remember your unit circle.

Alternatively, you can plug in cos(7π/6) into your calc (Put it in rad mode) and calculate your answer.

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which two ordered pairs would represent points on a graph of 5x + 6y = 12?
skelet666 [1.2K]
B. (0,2) and D. (6,-3)
4 0
4 years ago
Describe the steps needed to solve 8x-12y=-3 for y.
Sholpan [36]

Answer:

y = (2 x)/3 + 1/4

Step-by-step explanation:

Solve for y:

8 x - 12 y = -3

Subtract 8 x from both sides:

-12 y = -8 x - 3

Divide both sides by -12:

Answer: y = (2 x)/3 + 1/4

4 0
4 years ago
Other questions:
  • What is 65 divided by 2210
    5·2 answers
  • One day, the temperature was 63°F. During the night, the temperature was 38°F. If t represents the change in temperature, what i
    10·2 answers
  • Kelly bought a 5-kilogram can of peanuts for $4.50. What is the unit price
    11·1 answer
  • Choose the function to match the graph???
    15·1 answer
  • 5. Which value of x satisfies the equation 4x - 17 = 47?
    8·2 answers
  • 5(x – 10) = 30 – 15x x = 1
    7·2 answers
  • Solve the equation.
    6·1 answer
  • Kevin worked 62 hours last week if Kevin makes $18 per hour for regular pay what was his gross pay for the week including overti
    13·1 answer
  • Diego’s family car holds 14 gallons of fuel. Each day the car uses 0.6 gallons of fuel. A warning light comes on when the remain
    6·1 answer
  • Dazuri saw the following advertisement at a sports store how much does each soccer ball cost
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!