1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Dafna1 [17]
3 years ago
10

What is a-7=21 it’s for class obviously

Mathematics
2 answers:
arlik [135]3 years ago
8 0

Answer:

28

Step-by-step explanation:

7+21=28

a-7=21

Keith_Richards [23]3 years ago
8 0

Answer: a=28

Step-by-step explanation:

You might be interested in
60 miles on 2.5 gallons?
alexdok [17]

60 miles /2.5 gallons  is 24 miles / gallon

7 0
3 years ago
Complete the net worth statement. What is the net worth of the individual?
yarga [219]

Answer:

hard question you got there

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
A travel website sells tickets to a city for two airlines. Among those buying tickets, 20% fly airline A, and 80% fly airline B.
Naddika [18.5K]

Answer:

The expected revenue of an airline ticket sold by this travel website is $408

Step-by-step explanation:

For the revenues per ticket we have;

airline A; 600

airline B; 360

For the probability of choosing the airlines we have;

airline A; 20% = 0.2

airline B; 80% = 0.8

Therefore, the expected revenue of an airline ticket sold by this travel website is;

600(0.2) + 360(0.8) = 408

Therefore, the expected revenue of an airline ticket sold by this travel website is $408

7 0
3 years ago
Divide ₹ 60 in the ratio 1 : 2 between Kriti and Kiran.​
erica [24]

Answer:

Step-by-step explanation:

https://d1avenlh0i1xmr.cloudfront.net/large/53ca8d0d-

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the percentage of those who try in one year to quit smoking cigarettes on their own actually succeed
Serjik [45]
The percent of people of smoke cigarettes is 20.9%..
4 0
3 years ago
Other questions:
  • PLEASE IF YOU ARE SMART ANSWER THIS
    14·1 answer
  • your lunch and your friend steve's lunch cost 19.00. Your lunch was 3.00 more than steve's lunch. How much was steve's lunch?
    15·2 answers
  • 6) 2 log b + 3 log c
    11·1 answer
  • Who can help me on this????
    5·2 answers
  • The ratio of kings to Queens was 4 to 5 if there 16 king how many queens were there
    7·1 answer
  • Onions cost 25 cents each whereas peppers cost 35 cents each. If I buy 5 more onions than peppers
    6·1 answer
  • What is 7x10^-6? Will give brainliest!
    6·1 answer
  • Find the measure of
    7·1 answer
  • Determine which situation can be modeled by the graph below.
    14·1 answer
  • Help whats the volume of this
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!