add 6 plus 33 then do x+1 then you divide
Step-by-step explanation:
Answer: thousand place
Step-by-step explanation:
hope this helps
Rate is a ratio of different units ( a quantity times a quantity), such as miles per hour.
Unit rate is a rate with a denominator of 1.
To find unit rate, divide the total cost by the quantity:
0.89 / 16 = 0.0556 per ounce.
Answer: The answer is 47th of 100 of a second.
Step-by-step explanation: Given that in the 100-metre dash, Martin won first place by taking a time of

And, Samuel came second by taking time of

The difference between the time of arrival of Martin and Samuel is given by

Thus, Martin beat Samuel by forty seven - hundredth of a second.