A company orders 30 boxed lunches from a deli for $300. If each boxed lunch costs the same amount, what is the unit cost of each
boxed lunch?
2 answers:
300 divided by 30 is $10 so the answer js $10
You might be interested in
The correct answer is 3.25
<span>the answer is 0.65028784015 </span>
Answer:
D
Step-by-step explanation:
100-35=65
65 over 100 x 345.80
=224.77
345.80-224.77=121.03
0, pi, 2pi, 3pi, 4pi... Get the picture