Assuming they mean the fraction is 24/30 the answer is 0.8 (24÷30 is the equation to use)
47 * 5 = 235 Then you divide that by 255 so . 235/255 = <span>0.92156862745. But when you shorten the answer Each family got around 0.92 pounds of food </span>
If there was just one of each animal, the outcome would be that of 1 cow and 1 dog.
Option(B) is correct.
The average cost, or how much it generally costs to produce a unit, can be discovered using the cost function.
If you own two cats worth $100 each and a cow worth $2,500. One dog, though, is worth $7000.
Cost of 1 cow = $2500
Cost of 2 cats = $100
Thus, cost of 1 cat = $100/2 = $50
Cost of 1 dog = $7000
If there was only 1 of each animal, total cost = $(2500+50+7000) = $9550.
This outcome resembles the situation of having 1 cow and 1 dog.
Learn more about cost here:
brainly.com/question/25109150
#SPJ1
Yoooo doing the same stuff in geo class rn
Honestly don’t know but sometimes I get lucky when I copy and paste the question in the google search bar . Tells u the answer with short explanation if u check the right link, usually the first three
Answer:
153 oz to 9.5625 lbs
Step-by-step explanation:
You can round 9.5625 lbs to 8 or just say 9.5