1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
sergiy2304 [10]
2 years ago
15

Round 9.50 to the nearest whole number

Mathematics
2 answers:
Mumz [18]2 years ago
8 0

Answer:

10 because 9.50 is closest to 10 and 5 or higher, you round up.

vova2212 [387]2 years ago
7 0
It would be 10 bc ten is the next number i guess
You might be interested in
3/4 pound of Colby cheese costs $1.69. Find the unit price per pound. (3/4 pound=12)
Liula [17]

Answer:

2.25

Step-by-step explanation:

We can write a ratio to solve

1.69           x

------     = ---------------

3/4 lb              1 lb

Using cross products

1.69 * 1 = 3/4 *x

1.69 = 3/4 x

Multiply by 4/3

1.69 * 4/3  = x

x=2.25333

Rounding to the nearest cent

6 0
3 years ago
Whats the answer and an explanation
Dmitry [639]
N=4
Remove the parentheses, move the terms, collect like terms,calculate, divide both sides
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Xavier earns $20 a day plus a fee
ikadub [295]
Your question is incomplete can you please elaborate so I can assist you? :)

3 0
3 years ago
Which graph represents the system of inequalities?<br><br> y+2&lt;5xy+3x&gt;4y≥2x
Lelechka [254]
The graph that represents the system of inequalities is graph 3
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
CAN SOMEONE ANSWER JUST S4 PLEASE
Sergio039 [100]

Answer:

9x -18+18=43+18

Step-by-step explanation:

added 18 to both sides

hope this helps good luck :)

3 0
3 years ago
Other questions:
  • Mr. Scruggs got some money for his birthday. He spent 1/5 of it on dog treats. Then he divided the remainder equally among his t
    7·1 answer
  • Fill in the blank questions are considered______ questions a response b matching c best answer d none of these
    13·2 answers
  • Which shows one way to determine the factors of x3 + 11x2 – 3x – 33 by grouping?
    11·1 answer
  • Use the distributive property to find the product
    8·1 answer
  • Help me. I don't understand it.
    6·1 answer
  • Kat is painting the edge of a triangular stage prop with reflective orange paint. The lengths of the edges of the triangle are (
    12·2 answers
  • Helppp will mark brainliest
    8·1 answer
  • Do -24 and -24 cancel each other out
    7·1 answer
  • Ginger wants to join a gym. She goes to the local gym and is told that there is a one-time fee of $100 to join and then a monthl
    9·1 answer
  • DUE SOON PLEASE HELP
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!