1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
den301095 [7]
2 years ago
8

Quest

Mathematics
1 answer:
Korolek [52]2 years ago
3 0

Answer:

Day 5 ................

You might be interested in
Which is bigger 6 pints or 60 fluid ounces
Rzqust [24]
6 pints is bigger than 60 fluid ounces 
<span>It is more than because 6 times 16 = 96. 96fl. oz.> 60fl. oz.</span>
8 0
2 years ago
Read 2 more answers
At an ice cream shop, three flavors are increasing in demand. Last year, banana, pumpkin and Rocky road ice cream made up 12% of
shepuryov [24]
30000000000000000000000000000000000%%
3 0
2 years ago
What is the midpoint of FB
Lunna [17]

Answer:d

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Help me im stuck answer a b c and d please I don't know if they right
TEA [102]

Answer:

It’s b

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is the expression in factored form?
fredd [130]
9x² - 12x + 4

write the equation with two middle terms that multiply to give 36
9x² - 6x - 6x + 4

by factorisation
3x(3x - 2) - 2(3x - 2)

(3x - 2)²

Thus OPTION A
4 0
3 years ago
Other questions:
  • 15x^2+17x+2 factor out completely
    11·1 answer
  • #2 and #3 please. I'm lost
    15·1 answer
  • A 10​-foot ladder is leaning against a​ building, with the base of the ladder 5 feet from the building. how high up on the build
    13·1 answer
  • A science test, which is worth 100 points, consists of 24 questions. Each question is worth either 3 points or 5 points. If x is
    5·1 answer
  • Dylan buys 3.2 pounds of grapes for $2.56. What is the price per pound of the grape.
    5·1 answer
  • Samin can run 5 kilometres in 30 minutes. Assuming she keeps a constant pace, how many kilometres can she run in 45 minutes?
    11·1 answer
  • A gym charges a $59 fee plus $7.70 per week that person attends. The total cost y for any number of weeks x can be given using t
    14·1 answer
  • 300/200 as a terminating decimal.
    15·2 answers
  • Me pueden ayudar profabor ​
    12·1 answer
  • Chandra and her friends bought three tubs of popcorn at the movies for t
    9·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!