1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Shtirlitz [24]
2 years ago
10

Consider functions f, g, and h below.

Mathematics
2 answers:
Serggg [28]2 years ago
8 0
It’s b .f , g h hope u got it right
e-lub [12.9K]2 years ago
5 0

Answer:

B.  F,G,H

Step-by-step explanation:

You might be interested in
80
vladimir1956 [14]

Answer:

Step-by-step explanation:

D is the answer

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
HELP I WILL GIVE 30 POINTS AND MARK BRAINLIEST
Alekssandra [29.7K]

Answer:

yo can i pls have points im doing world record attempt for points soon

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Jenny 112 have a possible 148 points on a test she lost four points for each incorrect answer how many incurred answers does she
svlad2 [7]
                                                                   she has nine incorrect answers
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find the value of x. Express your answer in simplest radical form
klemol [59]
Since x=x, this is an isosceles right triangle.  By the Pythagorean Theorem:

h^2=a^2+b^2  (the hypotenuse squared is equal to the sum of the squared sides)

5^2=x^2+x^2

25=2x^2

2x^2=25

x^2=25/2

x=√(25/2)

x=5/√2  now if we rationalize the denominator...

x=(5√2)/(√2√2)

x=(5√2)/2
7 0
3 years ago
Anna bought p packages of paper plates at Party City that cost $4 per package and c packages of cups that cost $3 per package. S
sergeinik [125]

Answer:

$46

Step-by-step explanation:

Cost: 4p + 3c + 16

if p=3 and c=6 then,

4(3) + 3(6) +16

12+18+16

46 dollars spent

4 0
2 years ago
Other questions:
  • PLEASE HELP I NEED HELP!! 25 POINTS
    6·1 answer
  • Brianna has 4 pink bracelets. One third of all her bracelets are pink . How many bracelets does Brianna have ?
    12·2 answers
  • A package of 3 pairs of insulated costs ​$22. 47 What is the unit price of the pairs of ​gloves?
    6·1 answer
  • The smaller arrow is a scale drawing of the larger arrow. What percent of the area of the larger arrow is the area of
    7·1 answer
  • Which equation has infinitely many solutions?
    13·2 answers
  • Work out the area of the shaded shape on the cm grid. State the units with your answer
    11·1 answer
  • Sching Equations with Variables on both sides 1<br> A<br> Acelas<br> Solve for x.<br> X-6 = 5(x + 2)
    9·1 answer
  • A random sample of 10 employees of a company was selected to estimate the mean one-way commute time for all employees at the com
    12·1 answer
  • Find the measure of angle y. Round your answer to the nearest hundredth. (please type the numerical answer only) (6 points) 0 13
    11·1 answer
  • I need help answering this question please anyone 10points
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!