1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
tester [92]
2 years ago
15

A booster club paid for pizzas for an end of season party. They paid $13 for each pepperoni pizza and $11 for each plain pizza.

The club bought a total of 18 pizzas for the party and paid a total of $212.
Mathematics
1 answer:
MaRussiya [10]2 years ago
7 0
11 plain pizzas and 7 pepperoni pizzas
You might be interested in
ITS A MULTI CHOSE QUESTION!! And help as fast as you can! Thank you
Montano1993 [528]

Answer:

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
What percent of 400 is 260
postnew [5]
260/400=0.65
your answer will be 65%
6 0
3 years ago
What is the slope of a horizontal line?
Misha Larkins [42]

Answer:

Slope of a horizontal line. When two points have the same y-value, it means they lie on a horizontal line. The slope of such a line is 0, and you will also find this by using the slope formula.

8 0
3 years ago
Uses both multiplication and addition to find the result
krok68 [10]

Answer:

Where's the question or picture?


Step-by-step explanation:


8 0
3 years ago
A pens nearest 1/2 inch
vazorg [7]
??????????????????????????????//
5 0
3 years ago
Other questions:
  • You have $32 to spend at the music store. Each cassette tape costs $5 and each cd costs $9. Write a linea inequality that repres
    15·2 answers
  • How to solve5n-16-8n=-10 step by step
    12·1 answer
  • PLEASE HELP ME with this question! I really need help...
    14·1 answer
  • an adult elephant that is 10ft tall casts a shadow that is 15ft long. find the length of the shadow that a 8ft telephone booth c
    5·1 answer
  • a total of $67,000 is to be invested, some bonds and some in certificates of deposit (CDs). If the amount in bonds is to exceed
    8·1 answer
  • What is the cost of 1 pound of grapes? Enter the answer in the box.
    10·2 answers
  • What’s the missing number in the sequence 4, 16, ___, 255, 1024, 4096
    5·1 answer
  • EASY QUESTION**
    13·1 answer
  • Subtract. (5d+6)–(2d+2)
    11·1 answer
  • What is the common ratio in this recursive definition ?<br><br> HELP PLEASE
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!