1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
OLga [1]
2 years ago
6

PLEASE HELP ME!!! I WILL GIVE BRAINLEST PLEASE

Mathematics
1 answer:
dolphi86 [110]2 years ago
3 0

Answer:

7

Step-by-step explanation:

you just multiply from the least and once you get to the greatest, it should be 7

You might be interested in
Please help DUE TOMORROW
elena-s [515]
5.) it is already in order
6.)0.3, 3/9, 0.8
7.) 2/16 & 3/24
8.) 4/14 & 6/21
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Whats the answer to this please
anastassius [24]
Y = 3x
so
if x = 5 then y = 15
if x = 10 then y = 30

so a = 10 and b = 15

answer is B. second choice
a = 10 and b = 15
3 0
3 years ago
Cheri paid $6.50 for the bunch of grapes with the weight of 2.5 pounds. What is the price per pound?
kotegsom [21]
It would be $2.6 (or $2.60) per pound.
3 0
3 years ago
What is the volume of the cylinder below if radius is 11 and height is 15?
almond37 [142]

volume of cylinder = PI*r^2*h

 r=11

h=15

 using 3.14 for pi

3.14*11^2*15 = 5699.1 units^3

3 0
3 years ago
Need help with all questions please. :)
vovangra [49]
3. a) p∝1/m
P=k/m
48=k/9
48×9=k
k=432

the equation is: p=432/m

b) p∝1/m
P=k/m
P=432/12
P=36
5 0
3 years ago
Other questions:
  • (2, –2), slope is 1.4
    6·1 answer
  • I NEED HELP ASAP! :)
    14·1 answer
  • A kangaroo hops 2 kilometers in 3 minutes
    8·2 answers
  • The auto repair on First Street charges a flat fee of $15 plus $10 an hour for servicing a car. The auto repair shop on Second A
    14·1 answer
  • A sheet of construction paper is 9 inches long and 11 inches wide. How many 1- inch squares of paper can cut out one sheet of pa
    9·2 answers
  • 4. María charges $15 for 3 h of babysitting.<br><br> a) What is Maria's rate per hour?
    9·2 answers
  • Pls, help I'm studying for a test hers the Q
    8·2 answers
  • the mean average distance that jack runs in his last 10 runs is 5.7 miles. work out the distance that he would need to make this
    5·1 answer
  • Write an algebraic expression to answer each question do this on a sheet of paper
    9·2 answers
  • Reasoning Use a negative integer to represent the depth, in feet, of the sea floor. MP.2​
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!