1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kakasveta [241]
2 years ago
7

How many reflection lines are there in a rotation and how are they related?

Mathematics
2 answers:
asambeis [7]2 years ago
8 0
2 parallel lines. i hope this helps !!
Vlada [557]2 years ago
4 0
There are 2 parralel lines
You might be interested in
Help this is due tmw
Zigmanuir [339]
Formula for circumference: 2πr
r=2x+1
C=2π(2x+1)
distribute
C=4πx+2π
3 0
2 years ago
3. Mrs. Smith's class took a survey and found that 9 of 13 students prefer two scoops of ice cream versus one scoop of ice cream
Murljashka [212]
9/13=x/104
9•104=13x
936=13x
X=72
3 0
2 years ago
2/5x+1/5=-7/5<br> what is X ?
Artist 52 [7]
Hola !

The answer is = (-4) as in the attachment provided

Hope it helped you

8 0
2 years ago
The amount of money that college students spend on rent each morth is usually between $300 and $600. However, there are a few st
saul85 [17]

B the range because it will show the minimum and maximum college students spend on rent monthly

4 0
3 years ago
I need all of these please help
Korvikt [17]
What grade you in and what unit lesson is this, I might be able to help you. I go to the same school.
7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • The function y=3.5x+2.8 represents the cost y (in dollars) of a taxi ride of x miles
    8·1 answer
  • If perimeter rectangular is 204 feet the width 45 feet what’s the length of the yard
    9·2 answers
  • 42 = -7 ( Z - 3 )<br> Z =?
    12·1 answer
  • Is 6, 126, 120 divisible by 2?
    10·2 answers
  • The length of the rectangle or classroom floor is 19 feet less than twice the width. which expression represents the area of the
    14·1 answer
  • Maren is buying carpet for her rectangular living room. The room is 4.8 yards wide and 5.2 yards long. How much carpet does she
    12·2 answers
  • Geometry problem please be quick
    8·1 answer
  • Find the 27th term of the arithmetic sequence 15, 17.25, 19.5, 21.75,...
    15·2 answers
  • If pound of cheese costs $3.43, what is the cost per pound?<br> PLS HELP
    7·2 answers
  • Find the coordinates of the midpoint of a segment with the endpoints (7,-5) and<br> (3, 3).
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!