The 8 oz for $1.50
Cost/Measurements
1 pound = 16 onces
$2.50/16 oz= about 16 cents per ounce
$1.50/8 oz= about 19 cents peronce
Answer: 25
Step-by-step explanation:
?
The answer would be 329.49
To withdraw means to take money out, so you would subtract.
A deposit is to add money so you would add money
Let's rewrite the mixed number as a fractions:

Therefore, the total length will be:
Answer:
Step-by-step explanation: