1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
soldier1979 [14.2K]
3 years ago
10

I need help please and thank you

Mathematics
2 answers:
Greeley [361]3 years ago
5 0
4 is 120 apples
5 is 30 pounds of ice
bearhunter [10]3 years ago
3 0
1. 9 tablespoons.
2. 40 cups.
3. 270 teaspoons
4. 120 apples
5. 30 lbs.
6. 140 cups.
7. 80 cups
8. 15 cups
9. 14 cups
10. 30 cups
11. 150 tablespoons
12. 9 cups

I hope this helped :)

You might be interested in
Anna is planning a birthday party for her brother Juan. She is planning on serving hamburgers to her guests.
wolverine [178]
The least amount of hamburger patties anna could buy would be 24 and that is 2 packs of 12. this is because the LCM of 12 and 8 is 24
7 0
3 years ago
A 16-ounce bottle of shampoo costs $4.69. What is the price per ounce, rounded to the nearest cent?
Leto [7]

What is the price per ounce, rounded to the nearest cent? $0.29.

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is m &lt;1?<br> 76<br> 38<br> a) 114°<br> b) 104°<br> c) 76°<br> 8) 66°
Crazy boy [7]

Answer:

Hey I'm sorry I didn't get to answer your question it's just that I need the points because I don't have enough to get help with my question. I hope you get the answer that you need for you question. Good Luck :)........

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
MATH!!!! HELP ME!!!!!! PLEASE!!!!!
worty [1.4K]
Wefjwwafsdmvfbadk dcfafc aefkc fakfca faefjafoca seferter greif erfgksrjefgs rkregkews 
6 0
3 years ago
CAN SOMEONE PLEASE HELP ME
Hoochie [10]
8) C
9) A
10) B
11) C
Hope i could help
8 0
3 years ago
Other questions:
  • Identify the vertex and the axis of symmetry of the graph of the function y=3(x+2)^2-3
    6·2 answers
  • On a 10 question multiple-choice test, where each question has 5 answers, what would be the probability of getting at least one
    12·1 answer
  • Please help, will mark brainliest!
    13·2 answers
  • (18 points) ASAP Describe the process used to solve an equation with variables on both sides.
    7·1 answer
  • A floor plan is given for the first floor of a new house. One inch represents 10 feet. If a bedroom isfour-fifths in by nine-ten
    9·2 answers
  • A package of colored paper contains 20 pieces of yellow paper. This represents 25% of the total pieces of colored paper in the p
    14·1 answer
  • A bike is priced at $63.50. There is an 8% sales tax rate. What is the sales tax for the bike in
    6·2 answers
  • Thank you for taking the time to look at my question
    8·2 answers
  • How do you do this?????????
    10·1 answer
  • Create a real-life representation of the following multiplication problem. Explain what the result represents in the problem.
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!