Answer:
$0.09
Step-by-step explanation:
Unit price= total price/ total units
$3.24/ 36oz= $0.09
The answer to your question is 3
Answer: 3.2
Just divide 400 by 125 because the opposite of multiplication is division.
When you divide you get 3.2
Just divide 35 ounces by the number of ounces in a pound, 16. The answer is 2.1875 pounds.
Answer:
-2x-10=-2(x+5)
Step-by-step explanation:
Just multiply and find the pair that matches which happens to be the 3rd pair. you're welcome