Answer:
740
Step-by-step explanation:
If t represents the number of tents made, then 4.5t represents the amount of canvas needed. We have ...
4.5t = 3330
t = 3330/4.5 = 740
740 tents could be made.
The cost of 10 apples would be 26 dollars because each pound is 14.
Answer:
i think its 6
Step-by-step explanation:
im so sorry if its wrong im pretty sure it is