Since we are asked for tge graph that represent the total cost for the x numbers of lesson, it will be helpful to illustrate it first this way
for each lesson it will cost $30 dollars
1 lesson $30
2 lessons $60
3 lessons $90
4 lessons $120
5 lessons $150
So from this set of numbers , it is apparent that the grqph in letter c represents the total costs for x numbers of lessonsseethati
Answer:
14.1
Step-by-step explanation:
the Answer is
1500(1.0425)^4
1500(1.18114782504)
$1771.72
this is not from me but i hope it helps u
15
4/5 = 12/blank.
well 12/4 is 3
3 * 5 is 15.
the blank is 15