Answer:
x = 30
Step-by-step explanation:
(30) +
(30) = 28
(30) = 18
(30) = 10
18 + 10 = 28
Answer:
the first piece of rope would be 4 feet
Step-by-step explanation:
4 + 8 + 9 = 21
It decreases by 0.5
The original mean was 5.5
The new mean is 5
I believe the wording of the question is: If one tray can hold 12 loaves of bread and the rack can hold 10 trays, can a hundred and twenty-five loaves fit on one rack?
Then the answer would be, no.
12 x 10 = 120
Answer:
Each can costs $0.86
Step-by-step explanation:
We find the unit price by dividing the cost by the number of cans.
11.18/13 = 0.86
I hope this helped and please mark me as brainliest!