We will caluclate the cost per gallon first. Then, we will multiply the new quantity by this cost, so we get the new cost.
As we are told that 6 gallons costs 26.58, we can divide 26.58 by 6 to calculate the cost per gallon. It would be

Now we multiply this quantity by 18, so we get the cost of 18 gallons. It would be

so the cost of 18 gallons is 79.74
Answer:
Mmmm let me think.mmmm oh a coW Moo
Answer:
120
Step-by-step explanation:
18x8 is 124 but if you estimate then it is 120 bc 4 or less let it rest 5 or more add one more.
Answer:
P= 3/13
Step-by-step explanation:
R=7
B=7
Total=14
P(one red marble)=7/14=1/2
P(another red marble no replacement)=6/13
1/2 times 6/13=6/26=3/13
Answer:
Solution for Find the exact value of the expression cos 11π/6. ... Experts are waiting 24/7 to provide step-by-step solutions in as fast as 30 minutes!* ... Q: The pair of equations x+2y+5 = 0 and -3x-6y+1=0 have how many ... of the tangent line to the graph of f(æ) = (e¯")² at a = - In 2 is Select one: O a. y + . ... All Rights Reserved.