Answer:
The answer is $31,722.
Step-by-step explanation:
10,000 x 1.08 = 10,800
Do this 14 more times, your answer times 1.08.
You end up with 31,721.6911418.
Rounded to the nearest dollar, that would be $31,722.
A=$2.49/15oz≈$0.166/oz (17 cents per ounce to nearest cent)
B=$3.32/20oz=$0.166/oz (same as above)
So A=B, they both has the same price per ounce.
Answer:
Reggie travels a speed of 55 miles an hour
Step-by-step explanation:
7.75 ➗ 125 = 0.062
Simplify ➡ 31 / 4
31 over 4 ➗ 125
Then, divide ➡31 over 1 by 125
and it should leave you with the answer 0.062
Answer: H. 139.50
Step-by-step explanation:
Multiply 9 by 8 first and you get 72. Then multiply 9 by 7.5 and you get 67.5 then add 72 and 67.5 and you get 139.5 or 139.50