1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kvasek [131]
3 years ago
10

Marla did 65 sit ups each day for one week used to the distributive propertyto show an expression you can use to find the total

number of sit ups Marla did during the week
Mathematics
1 answer:
Oxana [17]3 years ago
8 0
You could use the following 65 (7)
You might be interested in
What decimal is equivalent to 17/20 ​
Ivan

Answer: 8.5/10

Step-by-step explanation: half of 17 is 8.5 and half of 20 is 10

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
PLZ HURRY DIS IS TIMED !!!!
Bogdan [553]

Answer:

The 4-5

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
You get scores of 72 and 88 on 2 science tests. You have to have an average of at least 85 to not be grounded by your parents. W
svetoff [14.1K]

Answer:

95

Step-by-step explanation:

72+88+95=255:3= 85

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
PLS HELP QUICKLY !!!!!!
Olegator [25]
Answer: Choice C) 

--------------------------------------

mean = xbar = (2400+1750+1900+2500+2250+2100)/6
mean = 2150

Subtract the data values from the mean to get

2400-2150 = 250
1750-2150 = -400
1900-2150 = -250
2500-2150 = 350
2250-2150 = 100
2100-2150 = -50
The differences are: 250, -400, -250, 350, 100, -50 

Then you square those values and add up the squares

(250)^2 +  (-400)^2 +  (-250)^2 +  (350)^2 +  (100)^2 +  (-50)^2 = 420,000
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
How many milliliters are in 30 liters? <br><br> 300<br> 3,000<br> 30,000<br> 300,000
Alborosie

Answer:

30000 Milliliters

Step-by-step explanation:

multiply the volume value by 1000

30 x 1000 = 30000

Brainliest if this was helpful. Thanks!

3 0
3 years ago
Other questions:
  • Multiply (1/6)(-1/2)
    14·2 answers
  • I cant start the problem but I most likely need the answer HELPPPPPPPPPP
    10·1 answer
  • Which of the following is the probability that when rolled a die will come up with either a 1 or a 2
    12·1 answer
  • Algebra: mrs. Davis spent $120 on lunch for a business meeting. Sandwiches,x, cost $4 and drinks, y, cost $1.50. A) write a func
    5·1 answer
  • It cost $1.25 for half a pound of birdseed . What is the unit rate and what does it represent
    13·1 answer
  • I don't understand this...
    8·1 answer
  • Brian is a salesman for a wholesale computer parts company. He earns commission at the rate of 4%. Last month his total sales $8
    5·2 answers
  • The table of values represents a linear function g(x), where x is the number of days that have passed and g(x) is the balance in
    5·1 answer
  • If f(x)=2x^3+4x^2, find f(-3)
    10·1 answer
  • Determine whether the rational root theorem provides a complete list of all roots for the following
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!