1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Gre4nikov [31]
3 years ago
5

Find the surface area of the figure?

Mathematics
1 answer:
Tresset [83]3 years ago
8 0

Answer:

I think it's 92 ft squared. I'm a lil bad at mental math but that's what I got.

You might be interested in
Simplify<br> Three over five<br> Or three fifths
serg [7]

3/5 cannot be simplified into a smaller fraction.


7 0
3 years ago
Read 2 more answers
45m<br> 34m<br> 74m<br> What is the area
Masja [62]

Answer:

Add all and you will get the answer...........

5 0
2 years ago
IM DESPERATE I need help with #3. I would like it if you could explain how to do it because there are 2 more that are similar to
hodyreva [135]
$30 • 10%

10% = 0.10

30 • 0.10 = 3

The answer is $27. They got $3 off.

$30 - $3 = $27.
7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Help Me PLZZZZZZZ
djverab [1.8K]

I believe that the answer will equal to B

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Help answers needed
Eddi Din [679]

Answer:

You have to find the gradient, gradient =vertical change ÷horizontal change

6 0
3 years ago
Other questions:
  • Ed is on a road trip. He has already traveled 242 miles and is driving at a rate of 63 miles per hour. Which equation could be u
    9·1 answer
  • Please tell the answer
    7·1 answer
  • Dr. Addams is comparing low, middle, and high socioeconomic status
    8·1 answer
  • The store offers a 20% discount. the discount price of a hat is 18$. what is the regular price?
    10·1 answer
  • Which model represents a percent error of 25%?
    15·2 answers
  • If y = - 4/5x - 2, what is the value of x when y = - 9
    7·1 answer
  • Draw a line through the origin that has a slope of 4/3
    11·1 answer
  • Please help I dont get it :(​
    8·1 answer
  • Samantha has a bag of marbles containing
    8·1 answer
  • A shopper bought a 25-pound bag of<br> potatoes for $30.25. What is the unit price<br> per pound?
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!