1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
DaniilM [7]
3 years ago
13

Explain the full answer

Mathematics
1 answer:
Vilka [71]3 years ago
3 0
Rememer you can do anything to an equaiton as long as you do it to both sides

and the erased answer is correct


10=-6.5+n
add 6.5 both sides
10+6.5=6.5-6.5+n
16.5=0+n
16.5=n
You might be interested in
A sports store sells a 4 pack of tennis balls for $11.49, a 6 pack of tennis balls for $16.70, and a 9 pack for $22.99. Which pa
garik1379 [7]

Answer:

9 pack

Step-by-step explanation:

11.49/4=$2.87 per ball

16.70/6=$2.78 per ball

22.99/9=$2.55 per ball

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is three ways to find 3 times 2 times 4?
konstantin123 [22]
There are many ways to find 3 times 2 times 4

2*3*4
4*2*3
3*4*2
2*4*3
3*2*4
4*3*2
3 0
3 years ago
If 2x &gt; 8, find the first integer solution.<br><br>A. 3<br><br>B. 4<br><br>C. 5<br><br>D. 6​
Sindrei [870]

Answer:

B because 2x > 8 is 8 ÷ 2

Step-by-step explanation:

look at the photo

5 0
3 years ago
Need help pls help me
irina1246 [14]
i can’t see it can you take a better picture
7 0
3 years ago
So its 8p = 56 is the frist bit and the second is 7. BOOM
Mice21 [21]

p=7, I don't know if this is a question or not

7 0
2 years ago
Other questions:
  • A researcher wants to estimate the mean age of all Business Week readers at a 99% confidence level. The standard deviation of ag
    12·1 answer
  • Find the slope of the equations:
    13·1 answer
  • PLEASE PLEASE HELP ME!!!!!! DO NOT DO IT FOR POINTS! I GENUINELY NEED HELP!
    5·1 answer
  • Kareem is participating in a 5-day cross-country biking challenge. He biked for 67, 62, 59, and 47 miles on the first four days.
    8·1 answer
  • the total number of candy bars meghan sold was 124 candy bars. 84 of the candy bars sold were sold on her last day of selling. w
    7·1 answer
  • Help me plz I’ll give brainliest and this also worth 25 points
    7·1 answer
  • I’ll mark brainliest!!
    13·2 answers
  • If Yessenia wants to buy a $165,000 whole life policy, and the annual premium rate (per $1000 of face value) for her age group i
    14·1 answer
  • 10) IF 4 cans of tomato soup cost $3.50, what is the unit price for 1 can of tomato soup? Round
    6·1 answer
  • You are running a concession stand at a basketball game. You are selling pretzels and sodas. Each pretzel costs $1.50 and each s
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!