Answer:
3.99÷12=33 cents per bottle
6.88÷24=29 cents per bottle
I would go for walmart 24 pack since it is only 29 cents per bottle. Just know that krogers prices are very expensive compared to walmart so go to walmart instead of kroger.
Answer: 8
Step-by-step explanation:
16 pizza's
you multiple 8 x 2 which is 16
-4x = -10
i believe this is right im sorry if it is not.