1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Andreyy89
3 years ago
5

I need help with my geometry hw

Mathematics
1 answer:
marishachu [46]3 years ago
7 0
If you can pick more than one i cant read the other ones to tell you what they are but number one is one of them
You might be interested in
4. A dolphin decsends toward the bottom of
lisov135 [29]
It descended 240 feet 12*20 is 240
7 0
3 years ago
The cost for n teachers to attend the technology conference is 3n+5 dollars. What is the cost for 7 teachers to attend
Veronika [31]
If it costs 3n+5, you have to plug 7 in for n and solve. 3(7)+5=26 so $26 

3 0
3 years ago
Please answer! Will give brainlest!
marta [7]

11) the product of 77 and h

12) the difference between x and 5 times of f

13) the quotient of the dividend x and divisor 2

14) the difference between m and 22

15) the difference between 7 times of x and 3

8 0
3 years ago
Stan swam 100 meters in 2 minutes. At this rate, how many meters would he swim in 20 minutes?​
iragen [17]

Answer:

2,000 meters

Step-by-step explanation:

I multiplied 100 by 20.

Hope this helped

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please help me answer this :) <br> Explain your answer <br><br> Will give brainiest
lora16 [44]

Answer:

A: Store A will cost about $1.28 less

Step-by-step explanation:

Okay, let's find the unit rate of cost. To find that for store A, we divide 7.26 by 3, which gets us 2.42. For store B, we need to look for the first intersection. We find that at (20, 50). Let's divide 50 by 20. That gets us 2.50. Let's multiply 2.42 and 2.50 by 16. That gets us 38.72 for store A and 40 for store B. Let's subtract 38.72 from 40. That gets us 1.28. That means store A costs $1.28 less than store B. That makes our answer A.

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Complete the table using the equation y = 9x + 8.
    13·1 answer
  • What solution is this w = 10
    9·1 answer
  • Find the missing value of a triangle one leg is 12 and the long side is 20 what is the other leg?
    6·2 answers
  • 19 = 15 w- 4(3 w-1) solve for w
    15·1 answer
  • for the water balloon fight your mom filled up 100 balloons with 5 gallons of water how many ounces of water did she use make
    5·1 answer
  • I WILL DO ANYTHING JUST PLEASE
    9·2 answers
  • I need to know plz help
    7·1 answer
  • 7.
    15·1 answer
  • PLS HELP ME I NEED THIS PLS
    13·2 answers
  • Can an octagon have interior angles that measure 100 degrees, 156 degrees, 125 degrees, 90 degrees, 175 degrees, 160 degrees, an
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!