Answer:
you can do (500)(4) x 2
Step-by-step explanation:
500 x 4 = 2000
2000(2) = 4000
Answer:
Its the last one
Step-by-step explanation:
The angle R is supposed to be the letter in the middle which is known as the vertex in an angle,It leads to the angle in degrees forming a proper angle.
It not much information because its hard to explain but,hope this helps!!!.
Answer:
With all the lines, I may be wrong. But I'm confident that line B has a slope of 2.
This is because it rises up 2 up the y axis for every one unit on the x axis.
Answer:
$0.31
Step-by-step explanation:
You need to take the amount of money each pack costs and divide it by the number of cans to find the unit rate. Hope this helps!!