1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
zavuch27 [327]
3 years ago
9

A boat travels 32 miles on 4 gallons of fuel. How many miles per half gallon is that?

Mathematics
1 answer:
Firdavs [7]3 years ago
7 0
The answer is 4 miles
You might be interested in
Use the given equation to complete the table: s = 16 t squared t (sec) s(ft) 0 1 2 3 Using the points from the table select the
dalvyx [7]

Answer:

a 0, 16, 64,144 graph A edge

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Why is the numbers 2,-3,5,0,-1 a integer number
Ivan

Because they dont have variables

7 0
3 years ago
Whattttt minion meme
AVprozaik [17]

Answer:

.

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find the solution to each number sentence below:
Feliz [49]

Answer:

1. 5

2. -1

3.-41

4. 55

5.-155

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
The money remaining from the $150 is 37.5% of the cost of the day trip to cairo
weeeeeb [17]
The cost of the trip was $56.25
5 0
3 years ago
Other questions:
  • 41 is what percent of 20
    11·1 answer
  • {-20, -19, -39, -55, -5, -74, -60}
    6·1 answer
  • Eggs are packaged by the dozen. If a dozen eggs cost<br> $1.56, what is the unit price per egg?
    13·2 answers
  • Solve for X. <br> A) 11<br> B) 9<br> C) 6<br> D) 7
    6·1 answer
  • The one about distibutive property?
    6·1 answer
  • If you can solve this problem I will give u all the points don't answer right I will report it and u will not get any of the poi
    10·2 answers
  • After 3 months 5004 deposited in a savings account with simple interest had earned 162.63 in interest. What was the interest rat
    12·1 answer
  • Please help me answer number 11
    5·1 answer
  • B) The marked price of a calculator is Rs 1,800. The shopkeeper allows 10 %
    6·1 answer
  • 1
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!