Answer: See below
Step-by-step explanation:
13 because 1/4 times 4 is 4/4 with makes is a 1
And 3 times 4 is 12
1+12=13.
Answer:
No, they can't be the same price
Step-by-step explanation:
There is not a way for them to cost the same amount because they are the same cost per topping.
Hope this helped! :)
Answer: A. 4.79(n)=20.00
Step-by-step explanation:
we need to find what amount of coffee (per pound) is equivalent to $20.00
so we take the unknown amount (n) and multiply it by $4.79
for example, say Ken wants 4 pounds, we need to know if it is equivalent to $20.00
so take 4.79 and multiply it by 4 to see if it is equal to or less than $20.00 in this case $4.79 x 4 = $19.16
hope this helps (^_^)