1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
tigry1 [53]
3 years ago
6

15 POINTS AND BRAINLIEST The amount of fat, in grams, in granola is proportional to the volume, in cups, of the granola as shown

on the graph.
What is the unit rate in grams per cup?


Enter your answer as a decimal in the box
Mathematics
2 answers:
taurus [48]3 years ago
7 0
The answer would be is 4.5
Alik [6]3 years ago
4 0
I think it would be 6.3 [Plz don't kill me if I got this incorrect I tried-]
You might be interested in
These questions are in Spanish, someone who knows Spanish, the topic is mathematics, please.
olganol [36]

The interest that Marcos will get is 50000.

<h3>How to calculate the interest?</h3>

The following can be deduced from the information given:

Principal = 50000

Interest rate = 12.5%

Time = 8 years

The simple interest will be:

= (PRT/100)

= (50000 × 12.5 × 8)/100

= 50000

The amount that will be obtained after 8 years will be:

= Principal + Interest

= 50000 + 50000

= 10000

Learn more about interest on:

brainly.com/question/20690803

#SPJ1

4 0
2 years ago
The box plots show the math scores of students in two different classes:
mezya [45]

Answer:

1st statement

Step-by-step explanation:

The line inside the box is the median.
Since in Class A the median line is on around 80 whilst Class B's median is 75.

So Median of

Class A > Class B

3 0
2 years ago
1.
quester [9]

Answer:

800

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Can i get the answers i need them or else i fail
denpristay [2]
The answer would be all of them except for 4,4 and 3,8 i’m pretty sure
3 0
2 years ago
One gallon of gas costs $3.60 and you buy m gallons. How much do you spend on gas?
grandymaker [24]

Answer:

3.60m

Step-by-step explanation:

Basically if 1 bought i gallon its 3.60

2= 7.2 dollars and so forth

4 0
2 years ago
Other questions:
  • Which of the following is a point slope equation of a line that passed through the points (10,5) and (4-7)
    12·1 answer
  • Find the product of (x + 3)(x − 3).<br><br> x2 − 6x + 9<br> x2 + 6x + 9<br> x2 + 9<br> x2 − 9
    13·2 answers
  • Which phrase is NOT a way to state the meaning of the expression x – 3?
    13·2 answers
  • How many times does 8 go into 9
    7·2 answers
  • A recipe for chili uses 2
    15·1 answer
  • In one week there are 10,080 minutes. What is this number in scientific notation?
    8·1 answer
  • Unit 1 Lesson 14: Unit 1 Test February 12, 2020
    7·1 answer
  • Help fast !!!!!!!!!!!
    11·2 answers
  • I WILL GIVE TONS OF BRAINLY POINTS TO HOWEVER HELPS ME!!
    13·2 answers
  • Please help me I don’t how to do this
    10·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!